Mehāniskās brikešu preses BP5510 dizains ir uzlabots un ierindojas C.F.Nielsen pasūtījuma saraksta augšgalā. Dubultās padeves sistēma garantē augstu jaudu, neatkarīgi no izejvielu blīvuma. Prese ir aprīkota ar modernu vadības sistēmu, kas ļauj piekļūt internetam. Ir iespējams pārraudzīt, vadīt vai meklēt kļūdas un pat pārprogrammēt PLC funkciju, izmantojot interneta pieslēgumu. Visus darbības tekstus un paziņojumus par kļūmēm var parādīt 16 valodās. Žurnāla funkcija ir svarīgs līdzeklis, lai analizētu un uzlabotu briketēšanas procesu.

BP 5510 ir spēcīgs spiediens ar izturīgu korpusu, kas izgatavots no tērauda un piestiprināts pie tērauda dzelzsbetona pamatnes, kas nodrošina klusu un drošu darbību ar ļoti zemu vibrācijas līmeni.

Unikāls virzuļa un matricas sistēma ar maināmo virzuļa galvu un nodiluma gredzeniem ir pieejams dažāda veida briketēm no dažādām izejvielām.

Prese galvenokārt ir piemērota vidēja lieluma patērētāja brikešu vajadzībai ar 10-12% mitrumu un augstas ražošanas rūpniecisko brikešu ražošanu ar mitrumu no 6 līdz 16% un ar jaudu līdz 1100 kg/st. Briketes var būt apaļas ar diametru 75 mm vai kvadrātveida 65×65 mm.